Na de succesvolle Jotul F 305-serie is er nu de F 105. Hetzelfde aansprekend ontwerp maar dan in een kleiner jasje. Hierdoor zijn niet alleen de plaatsingsmogelijkheden nog groter geworden, het vermogen is ook afgenomen. Door het lage vermogen waarop deze kachel goed brandt is dit model ook geschikt voor situaties waar de warmtebehoefte zeer beperkt is. Denk bijvoorbeeld aan een passiefhuis. De F 105 behoort tot de klasse 1 houtkachels, dat wil dat dit model al bij een houtverbruik van 0.8kg/uur schoon brandt! Dit staat gelijk aan een warmteafgifte van slechts 2.4kW.
Het compacte ontwerp maakt de kachel bijzonder aansprekend. Door de forse ruit aan de voorzijde heeft u een ruim zicht op het levendige vlammenspel. ook dit model heeft een goed regelbaar vuur.
Jotul F 105 LL – Op poten
De uitvoering op poten. Dit geeft de kachel een ruimtelijke uitstraling. Optioneel zijn de aslip en spekstenen bovenplaats.
Jotul F 105 B – Met bergruimte
Naast het model met poten is er ook de F 105 B. Dit model heeft een ruime bergruimte onder de verbrandingskamer met deur. Daarnaast kan er gekozen worden voor de optionele spekstenen bovenplaat of aslip.